Ana Sayfa Künye Yayın Akışı Foto Galeri İletişim
Başkandan Haberler Videolar Dergiler Kamu İhale Kurumu ( KİK )
Yeni Kayıt Üye Giriş
16.04.2014 tarihinde, 05:52 saatinde eklendi
Ali Koç: Tüm zamanların en iyi Türkiye'si
Holdingin bu yıl 6 milyar TL yatırım yapacağını söyleyen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç “İçinde bulunduğumuz ekonomik durum iş dünyası açısından hiç bu kadar olumlu olamamıştı” dedi.

Ali Y. Koç, cumhuriyetle yaşıt Koç Grubu'nun bu nefes alamadığı, sıkışıp kaldığı dönemler de yaşadığını hatırlatarak bu dönemin ülkenin en iyi dönemleri olduğunu söyledi.

Koç, "Eskiden 1-2 yıllık planlar yapıyorduk. Şimdi 7-8 yıllık planlar yapabiliyoruz. Ülkemizin iklimi hiç bu kadar iyi olmamıştı. Son 6-8 aylık dönemde yaşanan olaylara rağmen kur stabil gidiyor. Artık yabancı firmaları satın alıyoruz. Reytingimiz artıyor. Yabancı sermaye girişleri artıyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik durum ve şartlar iş dünyası açısından hiç bu kadar olumlu olamamıştı" dedi.

YATIRIMA ÖZENDİRİLMELİYİZ

Koç Holding, geçen yıl 6.4 milyar TL civarında yatırım yaptı. Holding, bu yıl da yatırımlarını sürdürecek. Yatırıma ara vermeyi düşünmediklerini vurgulayan Koç, "Duruşumuz net ve açık. Yatırımlarımız devam edecek. Bizim gibi firmalar özendirilmeli. Enerjimizi başka konular ile harcamak istemiyoruz" şeklinde devam etti.

HELVA YAPACAK MALZEME ÇOK İYİ

Türkiye'deki 42'inci Koçtaş Mağazası'nın açılışı için bulunduğu Adana'da basın mensupları ile bir araya gelen Ali Koç, Türkiye'de kişi başı gelirin hızlı bir şekilde 10 bin 500 dolara çıktığını belirtti. Bu noktada 2023 hedeflerine de dikkat çeken Koç, bu hedeflere ulaşılacaksa hem içerideki hem de dışarıdaki iş adamlarının evrensel hukuk sistemleri içinde şekillendirildiği bir ortam olması gerektiğini dile getirdi.

Koç, "Helva yapacak malzeme çok iyi. Bir araya getiriyoruz. Ülkenin potansiyeli yüksek" açıklamasında bulundu. Türkiye'nin birleştirici hedef noktasında eksiklerinin olduğuna, bu bu nedenle olimpiyatlara çok önem verdiğini söyleyen Ali Koç, gelinen noktada futbolun bile oldukça ayrıştırıcı bir unsur haline geldiğini vurguladı.

ÇABUK TOPARLANIRIZ

Ülkenin bir diğer talihsizliğinin ise hem iç hem de dış piyasada öngörülemeyen ve kontrol edilemeyen gelişmelerin art ardına gelmesi olduğunu vurguladı.

Ali Koç, şöyle devam etti:

"2013 Mayıs'ında borsa 93 bindi ve yabancı yatırımcılar bize Türkiye'nin artık pahalı bir ülke olmaya başladığını söylüyordu. Sonra ABD Merkez Bankası FED'in politikaları ve yerel konular üst üste geldi. Bu nedenle o dönem Türkiye en kırılgan ülke konumuna düştü. Bir düşüş yaşadık. İnşallah çabuk toparlanırız. Ekonomi rayına oturur bir an önce. Biz Koç Holding olarak yatırımlara devam edeceğiz."

OLANLARI BİZ ANLAMIYORUZ YABANCILAR NASIL ANLASIN!

Koç, farklı sektörlerdeki yabancı ortaklarının Türkiye'deki siyasi ve ekonomik gelişmelerle ilgili yorumlarının sorulması üzerine, ''Endişe duyup, yatırımı erteleme ya da pazardan çıkma durumları kesinlikle yok. Endişe duyan yabancılar, halen Türkiye'de yatırımları bulunan, piyasayı tanıyanlar değil, henüz pazara girmeyen, Türkiye'yi bilmeyenler" dedi.

BAŞBAKAN AÇILIŞA DAVETLİ

Seçim sonrası oluşan olumlu havanın da yabancılar nezdinde tereddütleri azalttığını ifade eden Koç, Koç Holding'in Yeniköy fabrikasını 23 Mayıs'ta açacağını, 620 milyon TL yatırım ile devreye girecek olan fabrikanın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davet edildiğini söyledi.

Diğer Haberler
Türk Hava Yolları'na dev ortak
Köşk seçimi öncesi ekonomik kriz planı
Babacan, TÜSİAD heyetini kabul etti
Milyonların emeklilik hayali suya düştü
Boyner ve Ülker'in ortak yapımı satılıyor
Eski başkan makam aracını geri vermiyor
Şirket yetkilileri: Kazada hiçbir ihmalimiz yok
Kırılgan Beşli, Muhteşem Beşli'ye dönüyor
Özel numara çılgınlığı Türkiye'ye de sıçradı!
Hayvancılığımıza yönelik esrarengiz casus saldırısı
Yarım asırlık otobüs devi kepenk kapattı!
Ali Koç: Tüm zamanların en iyi Türkiye'si
Emekli olacak memura ikramiye müjdesi
Ucuz gazın geleceği tarih belli oldu
13 milyon kişiye bedel 5 aile!
Güncel Videolar
Zonguldak Valiliği
Yozgat Valiliği
Yalova Valiliği 2
Yalova Valiliği
Van Valiliği
Yerel Seçim Sonuçları
Hava Durumu
ISTANBUL
Piyasa Verileri
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
Mahalli İdareler Haber ® 2011 -- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat