Ana Sayfa Künye Yayın Akışı Foto Galeri İletişim
Başkandan Haberler Videolar Dergiler Kamu İhale Kurumu ( KİK )
Yeni Kayıt Üye Giriş
29.04.2014 tarihinde, 08:16 saatinde eklendi
Derya Büyükuncu'dan Acun'a büyük şok!
Survivor birinci si olan final gecesindeki halk oylaması öncesi "500 bin liralık ödülü alırsam yarısını işitme engelli çocuklara bağışlayacağım" diyen Derya Büyükuncu'dan Acun Medya hakkında şok suçlamalar geldi.

Büyükuncu, engellilere verdiği sözünü tutmadığı iddiasına, "500 bin liralık ödülün tamamını almadan bağış yapmam" karşılığını verdi…

Acun Medya tarafından 2011 yılında düzenlenen ‘Survivor Ünlüler-Gönüllüler' yarışmasında türkücü Nihat Doğan'a karşı birinciliği elde eden ve 500 bin TL'lik para ödülü kazanan milli yüzücüDerya Büyükuncu, yarışmanın finalinde kazandığı paranın yarısını işitme engelli çocuklar yararına çalışan bir vakfa bağışlayacağını söylemişti. Acun Medya tarafından bu bağış sözünü tutmamakla suçlanan Büyükuncu, hakkındaki iddialara ilk kez yanıt verdi.

- ABD'ye kaçtığınız konuşuluyor ama siz buradasınız öncelikle bununla başlayalım….
Valla beni nasıl buldunuz bilmiyorum, şaşırdım hatta içimden dedim CIA veya Interpol girdi mi araya! Şaka bir yana hakkımda son 1-2 haftadır haberler yapılıyor, ben de konuşma gereği duydum. Ben 20 yıldır ABD'de yaşıyorum. İnsanın yaşadığı yerde olmasını ‘oraya kaçtı' gibi göstermek ancak bizim ülkemizde olur.

Taahhütler yerine gelmedi

- Hakkınızda yapılan haberleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
O haberlere bakarak bazı insanların benim 500 bin lira aldığımı düşünmeleri normal çünkü böyle bir ortam yaratıldı. Haberlere baktığımız zaman, bir kere ben Acun Abi'yi çok severim ve sayarım, onun da beni sevdiğini düşünüyorum, onun ağzından ya da onun söylemiyle yazılmış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ve düşünmek de istemem.

- Siz 500 bin lirayı aldınız mı?
Aslına gelirsek benim elime 500 bin liranın yarısı bile geçmedi.

- Peki neden geçmedi?
Çünkü verilen taahhütlerin hiçbiri yerine getirilmedi, ben almış olduğum parayı da yarışma bittikten çok çok uzun zaman sonra aldım.

- Kaç ay veya kaç yıl sonra aldınız?
Yaklaşık 2 seneyi geçti. İmzalanan senetler ödenmedi. Haliyle siz de ödemeler yapılacak diye bekliyorsunuz, ona göre planlar yapıyorsunuz. Bunlar yerine getirilmeyince çok zor durumda kaldım. Herkesin yapacağı gibi hakkımı aramaya çalıştım.

"Senetleri ödemediler"

- Hukuk yoluna mı başvurdunuz?
Avukat tuttum, normal işlemlere başladılar. Protestoydu, haciz işlemleriydi… Ama yine de elimize bir şey geçmedi bütün bunlara rağmen. Sonra avukatlarım bir anlaşmaya vardı. Bu süreçte hem benim hem diğer tarafın avukat masraflarını ben karşıladım. Ve çok büyük paralar ödedim. Parayı alırken de almam gereken faizi almadım. Hal böyle olunca benim elime tabii ki 500 bin liradan daha az bir para geçti. Ve bu süreç yaşanırken hiçbir zaman birisi hakkında ya da birileri hakkında çıkıp tek kelime etmedim.

- Peki niye çıkmadınız?
Ben böyle işlerin daha sakin, anlaşmaya dayalı şekilde yapılabileceğini düşündüm. Şimdi gazetelerde deniliyor ki bağış yapmadı ya da yapmayacak. Ben hiçbir zaman bağış yapmayacağım demedim. Tabii ki ben normal olan hakkımı aldıktan sonra geri kalan kısmını bağışlayacağım.

- Acun Medya'nın 3 aydır size ulaşamadığı ve bağış yapacağınızın kontratta yazılı olduğu söylendi. Sözleşmede böyle bir şey var mı?
Sözleşmede bu var. Ben zaten hiç bir zaman vermeyeceğim demedim. Ancak 500 bin TL'nin tamamını almadan hiçbir ödeme yapmam. Şu ana kadar kimse ile görüşmüş değilim. Ancak siz nasıl bana ulaştıysanız onlar da ulaşabilirdi.

- Demek ki telefon numaranızı değiştirmediniz ?
Hiç öyle bir şey yok. Uzun süredir aynı numarayı kullanıyorum.

- Geçen gün AVM'de yakalandığınız haberi vardı. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?
Gazetecilerden kaçtığım söylendi, yazıldı. Türkiye'den kaçtığım söylendi. Kaçacak olsam AVM'de olmam. Ayrıca resmini çeken ya da orada olan gazeteciye açıklama yapmak zorunluluğum da yok. Her önüme çıkan gazeteci ile konuşsam başka bir şey yapamam.

"Başarım haber olmadı"

- İşitme Engelliler Derneği'nden sizi arayanlar oldu mu?
Yok hayır… Ama yakın zamanda görüşeceğiz. Dediğim gibi ben en kısa zamanda bunu halledeceğim.

- Bağış parasıyla ev almışsınız?
İnanın ben de bazı şeyleri gazetecilerden öğreniyorum mesala villa aldığımı, hatta öldüğümü bile ben gazetelerden öğrendim. Okuyunca soru işareti oluyor insanda… ‘Ben öldüm mü? Öldüm de haberim mi yok?' diye şaşırıyorsun. Ben 32 sene spor yaptım bu ülke için. 28 sene milli takım formasını giydim, dünya şampiyonalarında madalyalar aldım, 500'den fazla rekor kırdım. Ama bunlar hiçbir zaman yanlış haberlerim gibi manşet olmadı.

- Bundan sonrası için süreç nasıl ilerleyecek?
Çok hızlı ilerleyecek. Ama en iyisini avukatlarım bilir. Sonuçta ben yapılan haberler üstüne konuşuyorum. Tabii ki hukuksal yönlerini onlar kadar bilmiyorum. O nedenle şu anda bir şey söylemem doğru olmaz. Biz kısa sürede yapmamız gerekeni yapıp bu işi tatlı sonuçlandıracağız.

- Son olarak neler söylemek istersiniz?
Söyleyeceğim her şeyi söyledim aslında. Ben karakterimi, duruşumu hiçbir paraya değişmem, satmam. Bu bağış tabii ki olacak, herkesin gördüğü gibi hiçbir yere kaçtığım yok. Herkesin içi rahat olsun diyorum. (Sözcü)

Diğer Haberler
Özel, Suriye'nin o bölgeleri alınmasını istedi
BAĞIŞ YAP
BEBEK KATİLİ TERORİST DEVLET İSRAİL KUDURDU
İsrail bugüne kadar 1407 Gazzeli çocuğu öldürdü
Madenin sahibi 3 gün sonra ilk kez konuştu
3 gündür eşinin bekliyordu, Bakan ikna etti
Hayatını kaybeden işçilerle ilgili resmi tatil önerisi
Madenci babanın avucundaki not yürek burktu
'Çavuş'un talimatı 40 madenciyi kurtardı
Derya Büyükuncu'dan Acun'a büyük şok!
Türkiye için 20 milyar dolar ayırdı
Gül: Ne geliyorsa başıma ondan geliyor
Başbakanlık'ta sürpriz zirve
Ukrayna ordusu Slavyansk'ın etrafını kuşattı!
Mehmet Ali Şahin o toplantıyı anlattı!
Güncel Videolar
Zonguldak Valiliği
Yozgat Valiliği
Yalova Valiliği 2
Yalova Valiliği
Van Valiliği
Yerel Seçim Sonuçları
Hava Durumu
ISTANBUL
Piyasa Verileri
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
Mahalli İdareler Haber ® 2011 -- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat