Ana Sayfa Künye Yayın Akışı Foto Galeri İletişim
Başkandan Haberler Videolar Dergiler Kamu İhale Kurumu ( KİK )
Yeni Kayıt Üye Giriş
16.05.2014 tarihinde, 12:15 saatinde eklendi
Hüseyin Çelik: Siz insan olamazsınız!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Soma'daki maden faciası sonrası açıklama yaptı. Çelik, Başbakan Erdoğan'la ilgili iddia ve Yusuf Yerkel olayın hakkındaki sorulara yanıt verdi.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

ACI İSTİSMARI YAPANLAR, SİZ İNSAN OLAMAZSINIZ

-Sayın Kılıçdaroğülu ve Bahçeli'ye Soma'da yapmış oldukları ziyaretler ve sorumlu açıklamalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bir CHP genel başkan yardımcısı, sayın Başbakan'ı terbiyesizlikle suçlayacak kadar en büyük terbiyesizliği yapmıştır. Bir iddiadan yola çıkarak, "Başbakan marketin içinde yumruk attı" diye servis edildi.

-Sosyal medyada dolaştırıldı. Bu bir iddiadır. Orada görüntüler var. birisi bir yalan ortaya atar, kendisi bile inanmaya başlar.

15 yaşında çocuk dendi, olmadığı anlaşıldı. Sigortasız insan var dendi, olmadığı anlaşıldı. Ben firmanın açıkladığı bilgileri paylaşacak değilim.

-Başkalarının acısı üzerinden siyasi istismar yapanlar insan olamaz.

-Maden ocağını işleten firma haklı mı haksız mı incelemeyla ortaya çıkacak.

-Acımızı yaşayacağız, sonrasında ihmaller ve tedbirler açısından gerekenler yapılacak.

-Soma'daki insanların sitemini anlamak mümkündür.

BAŞBAKANIMIZIN SÖZLERİ ÇARPITILIYOR

-Başbakan Soma'ya gittiğinde iş riskine değinmiştir. Madencilik inşaat ve kimya sektörü riski en büyük olan sektörlerdir. En çok iş kazası olan mesleklerdir.

-Başbakan'ın söylediği şudur, eğer siz gemiciyseniz, sizin fırtınaya tutulmanız çok daha yüksektir. Siz askerseniz kurşuna hedef olma ihtimaliniz yüksektir. Kazalar minimize edilir.

-Ülkemizde demek ki hala o seviyede değiliz. Başbakanın iş riskine temas etmesinden dolayı, bunu abartıp başbakanın bu işi hafif gördüğü, insanların acılarını görmezlikten geldiği yönünden anlamak doğruyla yanlışla bağdaşamaz.

-Başbakan Erdoğan'ın Soma'daki acları hafife aldığı yönündeki açıklamarda bulunanların ahlakı sükut etmiştir.

DEVLET, MEDYA VE SENDİKA KENDİSİNİ SORGULAMALI

-Bakın orada taşkınlık yapanlara bakın görün, hayatını kaybedenlerin yakınları değildir. Ekip ekip sağdan soldan toplanarak bunu yapıyorlar. Burada sendikaları sorgulayın.

-İş sağlığı konusunda medya kendisini sorgulayabilir mi? Kamu spotlarını bile yarasalar bile uyuduktan sonra yayınlayan bir çok TV kanalımızın olduğunu biliyor muyuz?

-Hayır ölümlü bir kaza meydana geldiği zaman, mal görmüş mağribi gibi buradan istismar malzemesi üretmekten üstümüze yoktur.

STK'lar sandıklar oluşturdular yardım faaliyeti başladı. Biz acılardan dayanışma çıkartan kültürün evlatlarıyız. Anadolu'da normal yatağında eceliyle vefat eden insanlar bile vefat edince günlerce taziyesi sürer.

-Haftalarca bir ay boyunca yemek pişmez o insanların yakınları bir hafta sonra alıp tıraşa götürülür. Biz birbirimizin acısını paylaşarak bu acıyı hafifletmeye çalışan bir medeniyetin çocuklarıyız. Her hadisede bir kavga çıkartmak niçin arkadaşlar?

-TOMA'lara yaptığınız yatırımı Soma'ya yapsaydınız. Burada kafiye yapma zamanı mıdır? Eğer kalabalık bir kitle kontrolden çıkmışsa, toplumsal olaylarda, Hamburg'da da Londra'da da benzeri yapıldı.

-Çok daha vahim olaylar meydana gelecekse, polis gerekli tedbirleri alır toplumsal olaylara müdahale edilir

-Ama Soma'ya gitmiş Başbakana ve yanındakilere saldırdılar. Koruma araçlarımız pert oldu.

-Acısı olanlar böyle yapmaz. Onlar acısı olanlar değil. Sosyal medyada akla hayale gelemeyecek şeyler yazacaksınız. Bunlar insanlığa sığmaz.

TÜRKİYE KENETLENDİ

-Spor kulüpleri ve bankalar devreye girdi. Devlet de üzerine düşeni yaptı. O madencilerimizden geriye kalan ailelere sahip çıkmak devletin namus borcudur.

-Hayırseverlerimiz birbiriyle yarış halinde.

YUSUF YERKEL'İN TEKME ATMASI

-Taner Kurucan diye birisi iddia ediyor. Görüntü yok. Görüntü dediklerinizi ben de seyrettim. Ama başbakanın etrafında olan yüzlerce insanın iddialarına itibar etmiyoruz.

-Bu size kalmış bir şey. Bunu geçiyorum.Yusuf Yerkel'in yaptığı bir açıklama var. Bir tek fotoğraf karesinden yola çıkarak bütün gerçeği saptamanız mümkün değildir. Yusuf Yerkel, yerde tekmelediği kimsenin kendisine saldırdığını, kendisini yaraladığını, 7 günlük rapor aldığına dair açıklama yaptı. Bütün buna rağmen söylediği şey şudur.

-"Sükunetimi muhafaza edemediğim için üzüntülerimi beyan ediyorum" diyor. Ben de diyorum ki bunun içinde olmasaydı. Böyle durumlarda polise diyelim ki saldırır, döver yaralar.

-Ama polis buna karşılık dediği zaman polisi tefe koyar çalarız.

-Aynı şey sizin başınıza geldiği zaman, kameraman arkadaşa saldırıyor. Kameraman diğer tarafa falan vur demiyor. İşin şekli bu arkadaşlar.

HABER 7

Diğer Haberler
Hüseyin Çelik: Siz insan olamazsınız!
Manisa'da kaybolan Umut ölü bulundu
Meteoroloji'den kritik uyarı!
O kızlardan birinin babası konuştu
Eski vekilin aracına silahı saldırı: 3 ölü!
MİT kanun teklifinde son dakika değişikliği
Emniyeti alarma geçiren plan!
Cinnet geçiren baba, karısını ve çocuğunu öldürdü!
Sağnak yağış beraberinde kazaları getirdi!
Kayıp boyacının cesedi denizden çıktı!
Amasya'da cami inşaatı çöktü: 3 yaralı
Kayıp boyacının cesedi denizden çıktı!
İspanya'da 3 dağcı daha öldü!
Arızalanan trafo bomba gibi patladı
Bodrum ve Marmaris'te şiddetli yağış
Güncel Videolar
Zonguldak Valiliği
Yozgat Valiliği
Yalova Valiliği 2
Yalova Valiliği
Van Valiliği
Yerel Seçim Sonuçları
Hava Durumu
ISTANBUL
Piyasa Verileri
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
Mahalli İdareler Haber ® 2011 -- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat