Ana Sayfa Künye Yayın Akışı Foto Galeri İletişim
Başkandan Haberler Videolar Dergiler Kamu İhale Kurumu ( KİK )
Yeni Kayıt Üye Giriş
10.07.2014 tarihinde, 06:54 saatinde eklendi
İsrail bugüne kadar 1407 Gazzeli çocuğu öldürdü
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında en az 9 çocuk hayatını kaybetti.

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik hava saldırılarında iki günde ölenlerin sayısı 43’e çıktı, 370 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden çocukların sayısı en az 9, kadınların ise 15 olarak açıklandı.

Milliyet'in haberine göre Akdeniz ve İsrail toprakları arasına sıkışmış; iki milyona yaklaşan nüfusuyla Birleşmiş Milletler’in ‘dünyanın en büyük açık hava hapishanesi’ olarak nitelendirdiği Gazze’ye hava saldırıları üçüncü gününe girdi. İsrail’in, Gazze’den atılan roketleri sonlandırma gerekçesiyle başlattığı ‘Koruyucu Uçurum’ operasyonunun ilk 48 saatinde ölü sayısı 43’ü, yaralı sayısı da 370’i geçti. AFP’ye göre dün ölen 21 Filistinliden 15’i kadın, 6’sı çocuk.

KUCAĞINDA BEBEĞİ İLE ÖLDÜ

Çarşamba akşamüstü Gazze’ye düzenlenen dört saldırının tamamında kadınlar ve çocuklar öldü. El Maghazi’de vurulan evde bir anne ve bir çocuğu öldü. Gazze’nin merkezinde iki anne ve dört çocuk hayatını kaybetti. 13 yaşındaki Muhammed Arif ve 12 yaşındaki kardeşi Amir evlerini hedefleyen füzeyle son nefeslerini verirken Zeytun’da 27 yaşındaki Amina Malaka, 18 aylık bebeği Muhammed kucağındayken öldü. Beyt Hanun’u vuran bir roket ise 40 yaşındaki Sahar el Masri ve 14 yaşındaki oğlu İbrahim’i öldürdü. Gazze’nin güneydoğusundaki Han Yunus’ta yaşayan Kavare ailesine ise önceki gece gelen telefonda evi beş dakika içinde boşaltmaları istendi. İsrail’in evin bombalacağını söylemesine meydan okuyan Kavare ailesi ve komşuları, evin içinde ve çatıda canlı kalkan oldu. Fakat evin vurulmasıyla 13 ve 14 yaşlarındaki iki çocuk dahil yedi kişi öldü. Yüzde 90 başarıyla çalışan füze kalkanı Demir Kubbe sayesinde İsrail’de Gazze’den atılan roketler yaralanma ya da ölüme sebebiyet vermedi.

2000'DEN BERİ 1407 ÇOCUK ÖLDÜ

Uluslararası Çocukların Korunması hareketinin verilerine göre 2000’den “Koruyucu Uçurum” operasyonuna kadar ölen Filistinli çocukların sayısı 1407. 2009’da Dökme Kurşun Operasyonu sırasında 315 çocuğun öldüğü Gazze’de İsrail ordusunun büyük saldırıları dışında ‘rastgele ateş açılması’ ve suikast girişimlerinin sonucunda da çocuklar hayatını kaybediyor. 2012’deki Savunma Sütunu operasyonunda 18’i 0 ila 8 yaş arasında 43 çocuk öldü.

Diğer Haberler
Özel, Suriye'nin o bölgeleri alınmasını istedi
BAĞIŞ YAP
BEBEK KATİLİ TERORİST DEVLET İSRAİL KUDURDU
İsrail bugüne kadar 1407 Gazzeli çocuğu öldürdü
Madenin sahibi 3 gün sonra ilk kez konuştu
3 gündür eşinin bekliyordu, Bakan ikna etti
Hayatını kaybeden işçilerle ilgili resmi tatil önerisi
Madenci babanın avucundaki not yürek burktu
'Çavuş'un talimatı 40 madenciyi kurtardı
Derya Büyükuncu'dan Acun'a büyük şok!
Türkiye için 20 milyar dolar ayırdı
Gül: Ne geliyorsa başıma ondan geliyor
Başbakanlık'ta sürpriz zirve
Ukrayna ordusu Slavyansk'ın etrafını kuşattı!
Mehmet Ali Şahin o toplantıyı anlattı!
Güncel Videolar
Zonguldak Valiliği
Yozgat Valiliği
Yalova Valiliği 2
Yalova Valiliği
Van Valiliği
Yerel Seçim Sonuçları
Hava Durumu
ISTANBUL
Piyasa Verileri
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
Mahalli İdareler Haber ® 2011 -- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat