Ana Sayfa Künye Yayın Akışı Foto Galeri İletişim
Başkandan Haberler Videolar Dergiler Kamu İhale Kurumu ( KİK )
Yeni Kayıt Üye Giriş
10.07.2014 tarihinde, 07:11 saatinde eklendi
Bebeklerde isiliği önlemenin formülü
Uzmanlar, bebek ve çocukların sıcak havalarda isilik ve egzama olmaması için her gün mutlaka yıkanmalı tavsiyesinde bulunuyor.

Çocuk doktorları yazın sıcak ve nemli havalarda çocuklara dar giysiler yerine bol giysiler tercih edilmesini ve giysilerin pamuklu ve ince olmasına özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyor.

Sıcak havalarda bebeğin serin tutulması hususunda özen gösterilmesini tavsiye eden uzmanların, bebeğin terli bırakılmaması ve sıcak ortamdan uzak tutulmasını ifade ediyor. Pişik ve isilik olmaması için bebeğin altının sık sık değiştirilmesi hususunda uyarıda bulunan doktorlar, bebeğin uyuduğu ortamın pamuklu kumaşlardan olmasına özen gösterilmesi, yıkanırken yumuşak formüllü bebek şampuanı, sabunu kullanımı ve yıkama sonrası kozmetik ürünlerin kokusuz, alkolsüz ve renksiz olanları tercih edilmesi ve cilt bakımı ürünlerinin hipoalerjik ve pH değerleri nötr olanlarını almaya özen gösterilmesi gerektiğini dile getiriyor.

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Kuru, isilik tanısının doktor muayenesi ile konulabileceğini söyledi. Bebek eğer hafif seyreden bir isilik geçiriyorsa, ciddi bir tedavi sürecine girilmeden bebek serin tutularak, düzenli banyo ve nemlendiriciler ile zamanla kendiliğinden geçmesi bekleneceğini belirten Kuru, "Deride iltihaplanma ve kaşıntı varsa, doktorun önerdiği krem ya da losyonların aksatılmadan kullanılması ve önerilen bakım koşullarının uygulanması tedaviyi olumlu etkileyecektir. Bebeğin yüzünde; alın, yanaklar, göz kapakları ve burunda oluşur. Ayrıca, vücudun kıvrım bölgelerinde, bez nedeniyle bel ve göbek bölgelerinde de sıkça rastlamak mümkündür. Önlemi alınmadığında vücudun heryerini kaplayabilir. Kızarık, kabarcık ve döküntülerden oluşan isilik, birkaç gün ya da haftalarca sürebilir. Bebeğin cildi yetişkinlerinkinden farklı özellikler taşır ve özellikle ilk aylarda çok hassastır. Bebeklerin cildi ince, duyarlı ve daha az yağlıdır. Bebeğin cildindeki ter bezi kanalları olan gözenekler, çeşitli şekillerdeki isilik ya da sıcak döküntülerine neden olacak biçimde kolaylıkla tıkanabilir. Ter salgısının deri altında kalmasından oluşan bu kabarcık ve döküntüler sıcak havada ya da bebeğin aşırı sıcak ortamda bulunması halinde daha da artabilir. Düzenli bakım ile, genelde birkaç gün içinde kaybolması beklenen isilik rahatsızlığı bulaşıcı değildir. Bebeklerin isilik olmaması için sıcak havalarda bol bol banyo ettirelim. Denizde tuzlu su ile yıkanmasını sağlayalım." dedi.

Diğer Haberler
Kenelerden gelen yeni tehlike: Lyme
AB ilaç üreticilerine ceza yağdırdı
Sağlıklı tebessümü gölgeleyen 3 etken
İlaç gibi şerbet
Bebeklerde isiliği önlemenin formülü
'İftar ve sahur arasında bol bol su için'
Sinirsel egzama hayatı zehir ediyor
7.2 milyon diyabetliye müjde! İnsulin tarih oluyor
İntihar girişiminin sırrı çözüldü!
Bahar alerjisine karşı hazırlıklı olun
Emziren anneler kanserden korunuyor
Karın dokusundan göğüs yapıldı
Günde 5 gram tuz yeterli
10 milyon kişiye ücretsiz dağıtılacak!
Bu ilaçları kullananlar dikkat! Tarih oluyor
Güncel Videolar
Zonguldak Valiliği
Yozgat Valiliği
Yalova Valiliği 2
Yalova Valiliği
Van Valiliği
Yerel Seçim Sonuçları
Hava Durumu
ISTANBUL
Piyasa Verileri
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
Mahalli İdareler Haber ® 2011 -- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat