Ana Sayfa Künye Yayın Akışı Foto Galeri İletişim
Başkandan Haberler Videolar Dergiler Kamu İhale Kurumu ( KİK )
Yeni Kayıt Üye Giriş
08.04.2015 tarihinde, 11:33 saatinde eklendi
Erdoğan'dan Ümit Kocasakal'a sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de muhtarlar buluşmasında İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'a yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'ın gazetelere verdiği ilana çok sert tepki gösterdi. O devirler eskide kaldı. Yeni Türkiye'de kimseyi ürkümezsin" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Fenerbahçe futbol kulübüne yapılan saldırıyı buradan bir kez daha kınıyorum. Şiddetin silahlı saldırının olduğu yerde spor bitmiştir.

50 bin muhtarımızla buluşacağız inşallah. Burayı bir hizmet makamı olarak görüyorum. Milletimle arama hiçbir zaman aracı koymadım, koymayacağım.

"BEN TÜRKİYE'NİN MUHTARIYIM"

Mahallesindeki fakirleri tespit etmeyen bir muhtar olabilir mi? Mahallesinde hangi evin bacası tutmayan evi bilmeyen bir muhtar olabilir mi?

Bir nevi Türkiye muhtarı olarak ülke çapında milletimize hizmet etme gayreti içindeyim. Milletimizle çıktığımız yolda Türkiye'yi 2023 hedefine ulaştırmaya çaba göstereceğiz.

Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesi olayında teröre propaganda malzemesi veren basın kuruluşlarını şiddetle kınıyorum.

"BATI'DA BU BASIN KURULUŞLARINA KİLİT VURULUR"

Savcımız olayın faillerini bulmak adına önemli mesafe kaydetmişti. Batı'da teröre ve teröriste destek veren kuruluşlar anında hukuk yoluyla kapısına kilit vurulur.

Bu da Batı'nın ne kadar iki yüzlü olduğunu gösterir. Teröristler tarafından diri diri yakılan insanımızı görmezden gelenler teröristleri adeta bayraklaştırdılar.

"HERKES ARANMALIDIR, ARANACAK"

Masumu unutanlar teröriste çiçek çocuk diyerek gerçek amaçlarını deşifre ediyorlar.

Biz de Batı'daki uygulamayı hayata geçirmeliyiz. Geçen Batı'dan birileri geldi. Basın mensuplarının dışarı çıkarılmasını istediler. Bunlar polis, bekçi katilidir. ATM hırsızıdır. Bunlar bomba atmışlar. Siz bunlara gazeteci diyorsunuz bir şey diyor musunuz? dedim. Sesleri çıkmadı. Gidince yine aynı şeyi yaptılar.

Romanya'dan gelirken şunu söyledim: Avukatlar dahil herkes aranmalıdır. Örgüt hemen bizi arayamazsınız dediler. Çok açık söylüyorum: Herkes aranacak, aranmalıdır.

Danıştay'daki olayı hatırlıyorsunuz değil mi? Bunlar kıyameti kopardılar değil mi? Mürteciler bizi öldürdü. diye. Arkasından yine bunlar çıktı.

“SENİN YAPTIĞIN HAREKETLER ESKİ TÜRKİYE’DEYDİ"

Ey baro başkanı, sende telefonla görüştün teröristlerle? Hangi neticeyi aldın? Hiçbir netice alamadın. Hani senin sözün çok dinleniyordu ya, alsaydın ya bir netice. Bu terörist terörist, bunu bileceksin, bunu göreceksin. Sende bulunduğun makam sebebiyle gazetelere çarşaf çarşaf ilan vererek ürkütemezsin.

Senin yaptığın hareketler eski Türkiye’deydi, artık yeni Türkiye var. sende bütün avukatları temsil etmiyorsun, yargı oylarının da üçte birini temsil ediyorsun. Adeta yargı adına konuşuyorum havasına da girme. Bunları milletçe çok iyi bilmemiz lazım

Teröriste terörist diyemeyen teröristin ortağıdır. Kimi CHP ve HDP vekillere terörsite terörist demedikleri gibi güvenlik güçlerine söz söylüyorlar.

Ben güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Savcımızın ağzını bantlıyorlar. O şekilde 8 saatlik süreç başlıyor. Güvenlik güçlerimiz her türlü yolu deniyor. Ama hiçbir sonuç alamıyorlar.Ne kadar onurlu ve haysiyetli savcı ki, onların elinden bir bardak su bile içmedi.

Savcımızın ailesine taziyeye gitmeyenler teröristlerin ailelerine gittiler. Bir milli duruş sergilemek için siyasi partilerin başkanlarının Eyüp Sultan'da cenaze namazında olması gerekmez miydi? Çok mu önemli işleriniz vardı. Sadece iktidar partisinin genel başkanı, meclis başkanı ve halef selef olduğumuz Cumhurbaşkanımmız vardı.

 
HABER 7
Diğer Haberler
Gül: HDP sonuçlarına katlanmak zorunda
Somali’de İngiliz oyunu! Hedefte Türkler var
O’Neil: Her yıl 10 milyon insan ölecek
Bahçeli: Genel merkezdeki mescide hiç inmedim
Meral Akşener’den kaset iddialarına cevap
Davutoğlu: Menderes gibi şahadet baş göz üstüne
Bakan ''1 haftaya patlar'' dedi, gerçek oldu
Arnavutluk'ta Erdoğan'ı gözyaşlarına boğan şiir
Erdoğan'dan Ümit Kocasakal'a sert tepki
Davutoğlu'ndan seçim öncesi 'tuzak' uyarısı
MHP'ye ilk şok! Aday oldu istifa sinyali verdi
İşte HDP'nin Milletvekili Kesin Aday Listesi
İşte CHP'nin Milletvekili Kesin Aday Listesi
MHP 2015 milletvekili adayları tam listesi
AK Parti milletvekili aday listesi 2015
Güncel Videolar
Zonguldak Valiliği
Yozgat Valiliği
Yalova Valiliği 2
Yalova Valiliği
Van Valiliği
Yerel Seçim Sonuçları
Hava Durumu
ISTANBUL
Piyasa Verileri
ANA SAYFA KÜNYE İLETİŞİM
Mahalli İdareler Haber ® 2011 -- Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat