Toplum

AB’ye Hazırlık Projesi protokolü imzalandı

İl Özel İdareleri AB’ye Hazırlanıyor projesine ilişkin işbirliği protokolü, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel tarafından imzalandı.
 
Ankara Vilayetler Evi’nde düzenlenen Vilayetler Hizmet Birliği 33. Genel  Kurulunun ardından birlik üyelerine öğle yemeği verildi. Şahin ve Bağış’ın da yer  aldığı yemekte, protokolün imza töreni gerçekleştirildi.
İçişleri Bakanı Şahin burada yaptığı konuşmada, bakanlık olarak yerel  yönetimlerin Avrupa Birliği’ne hazırlık sürecine büyük önem verdiklerini  belirterek, projeyle il özel idarelerinin ve valilik AB birimlerinin Avrupa  Birliği ile ilgili konularda idari kapasitelerinin güçlendirilmesinin  amaçlandığını söyledi. Bakan Bağış da yaptığı konuşmada, Bakan Şahin’in özgürlük-güvenlik  dengesinde yürüttüğü kararlı çalışmalarla Türkiye’nin ileri demokrasi  kararlılığına ve AB sürecine çok önemli katkılarda bulunduğunu söyleyerek,  “Kendisinin bu kararlı mücadelesinden kimlerin rahatsızlık duyduğuna  baktığınızda esasen Sayın Bakanımızın kısa sürede ne kadar önemli bir vizyon ve  kararlılık ortaya koyduğunu da görüyorsunuz” dedi. Konuşmaların ardından Bakanlar Bağış ve Şahin ile Vali Yüksel protokoli  imzaladı. Vali Yüksel, Bağış ve Şahin’e birer plaket sundu.
 

Yorum Bırakın