Kurumsal

Aylık, Mesleki, Mevzuat ve Hakemli Dergidir.

MAHALLİ İDARELER DERGİSİ, Aylık, Mesleki, Mevzuat ve Hakemli Dergidir.
MAHALLİ İDARELER DERNEĞİ'NİN YAYINIDIR.
 
Yönetim Yeri   : Cihan Sk.31/9 Sıhhıye/Ankara
 
Sahibi: Mahalli İdareler Derneği Adına Genel Başkan  
  
DERGİMİZİN EBATI 16X24 OLUP, DIŞ KAPAK RENKLİ, İÇİ İKİ RENK OLARAK HAZIRLANMAKTADIR.
 
 
Mahalli İdareler Derneğimiz yayıncılık hayatına
Genel Başkan Sayın Osman Usta adına çıkarılan Mahalli Bülten ile başlamıştır.
  
1991 yılında Aylık, Mesleki ve Mevzuatı takip etmek amacıyla Beklenen Mahalli İdareler Dergisi ile 2012 yılının Aralık ayına kadar 220. sayıyı bularak yayın hayatını sürdürmüştür.
  
2013 yılı itibariyle Dergimizin İsmindeki "Beklenen" kelimesi çıkartılarak MAAHLLİ İDARELER DERGİSİ olarak yayın hayatında yeni bir isimle yerini almış ve aynı zamanda HAKEMLİ dergi statüsüne kavuşturulmuştur.
  
Dergimizin içeriğinde ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.
 
- Belediye ve İl Özel İdarelerine yönelik 8-10 adet (açıklamalı –yorumlu) makaleler, alanıyla ilgili ay içerisinde yürürlüğe giren Kanun, Tüzük, Yönetmelikler başta olmak üzere; yeni çıkan yargı kararları, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görüşleri dergimiz vasıtasıyla her kamu kurum ve kuruluşlarına düzenli olarak iletilmektedir.
 
- İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı ve diğer Bakanlıkların genelgeleri ve İçişleri Bakanlığı Genelgeleri, Hukuk Müşavirliği Görüşleri ve Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay Mahkemelerinin güncel kararları yayınlanmaktadır.
- Mevzuat dergimizde sizin için hazırlanmış olduğumuz “Pratik Bilgiler” bilgiler köşemizde: birim yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm personellerinizin elinin altın bulunması gereken bilgileri bulacaksınız. Bunlardan örnekler verecek olursak: Devlet Memurları, SSK’ya tabi çalışanların aylık, ve diğer özlük hakları ile ilgili sayısal verilerle birlikte, Belediye Başkanı maaşları, Belediye Meclisi, Belediye Encümenine verilecek olan ödenek miktarları hesaplanmıştır. Yine, Harcırah Kanunu limitleri, 2886 S.Kanun, 4734 S.K. Limitleri, V.U.K limitleri 5326 S.Kanuna tabi cezaların ve Belediye Para cezalarının limitlerini bulabilirsiniz.
Dergimize desteklerinden dolayı bütün abonelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yorum Bırakın